NİÇİN EVET DEMELİYİZ?


NİÇİN EVET DEMELİYİZ? 

Salih Güneştekin
(Batman son söz gazetesi)

TARİHİMİZLE ÖVÜNEMEZ OLDUK!

Cumhuriyetle yetişen nesiller, tarihten bihaberdirler. Tarih kitaplarında, tarih derslerinde bin yıllık geçmişi olan medeniyetlerimiz, imparatorluklarımız, dünyaya hüküm etmiş ecdadımız anlatılmamaktadır. O yüzden bizler, Türkler ve Kürtler ve bu topraklardaki diğer unsurlar, yani bir bütün olarak Türk milleti buna son vermek zorundayız. Genç kuşaklara 80 yıl önce uzaydan gelmediğimize göre, tarihimiz nedir, cumhuriyetten önceki devletlerimiz hangileridir, bunlar neler yapmıştır, tarihte nelere imza atmışlardır, kültürel mirasımız nedir, bunu anlatmanın, tarihimize sahip çıkmanın vakti gelmiştir. İşte bunun için EVET.

ECDADIMIZI ANAMAZ OLDUK!

Ecdadımıza burada dilimin varamayacağı türlü iftiralar attılar. En basiti, Padişahların hepsinin kaçtığı, korkak olduğu iftirasıdır. Osmanlının nasıl büyük savaşlardan çıktığı, nasıl büyük kahramanlıklara imza attığı, dünyaya nasıl adilce hükmettiği anlatılmadı. 80 yıldır Batı merkezli sapıkça film ve dizilerle anlatıldı ecdadımız. Her yetişen nesil, korkunç bir ecdad korkusuyla yetişti. Hala da eğitim müfredatımız böyle. Buna son vermek için, gerçeklerle buluşmak için EVET!

DİLİMİZİ, KÜLTÜRÜMÜZ, ÖRF VE ADETLERİMİZLE YAŞAYAMAZ OLDUK!

Dilimizi yasakladılar. Alfabemizi bir gecede değiştirdiler. Osmanlıcayı, Arapçayı, Kürtçeyi yasakladılar. Bütün bağlarımızı kopardılar. Giyimimizi, kuşamımızı, sofra adabımızı, misafirperverliğimizi yok ettiler. Anadolu kültürüne saldırdılar. Fakir fukaranın başına medeniyet diye zorla bir frenk şapkası taktılar. Yasalara göre hala Osmanlıca yasak, hala Kürtçe yasak. Kullanıyoruz, hükümetimiz devletimiz sağolsun, ama bu dillerimiz, kadim kültürümüz, yaşayışımız, Anadoluya ait herşey aşağılandı ve yağmalandı. Buna son vermek için EVET!

İNANCIMIZA NAMAZIMIZA EZANIMIZA ÖRTÜMÜZE DİL UZATTILAR!

İnancımıza saldırdılar. Kur’an-ı Kerim’i yaktılar, camileri ahıra çevirdiler. Bu zihniyet hala canlı, hala yaşıyor. Daha dün gibi 28 Şubatta kızlarımızı okullara almadılar. İş yerlerine almadılar. Başı bağlı diye yaşlı analarımızı hastanelerde tedavi etmediler, ölüme terk ettiler. O kadar zalimleştiler ki, oğlunu bu vatan için şehit eden anayı, başı bağlı diye cenaze törenine almadılar. Tel örgülerin arkasında bıraktılar. Bu zihniyeti, bu Batı zihniyetini bu topraklardan söküp atmak için EVET!

BİDON KAFALI, GÖBEK KAŞIYAN, KÖMÜRCÜ, MAKARNACI DEDİLER!

Anadoluyu aşağıladılar. Siz kölesiniz dediler, asıl olan biziz dediler. Siz çalışın, biz tüketiriz dediler. Türkiye’nin en güzel yerlerini zorla işgal ettiler. Halkı sömürdüler. Bidon kafalı, göbek kaşıyan, kömürcü, makarnacı dediler. Benim oyum ile çobanın oyu bir olur' mu dediler. Halkın yüzde 60’ı aptal dediler. Bu halkın arabası yok yol yapımına seviniyor dediler. Evet, arabası yok, yola seviniyor. Uçağı yok, havaalanına seviniyor. Hastası yok hastane yapılmasına seviniyor. Uzay aracı yok ama Turksat uydusuna seviniyor. Lideri yoktu, lideri olduğuna seviniyor. Kuduranlar, halk oylamasından yüzde yüz EVET çıksa yine tanımayacağız diyorlar. Bu zalimlere, bu gaspçılara, bu sömürgecilere, bu emperyalizmin zavallı kölelerine sus demek için, bu zihniyeti ebediyen yok etmek için EVET!

Coğrafyamızı, doğal kaynaklarımızı, hazinelerimizi yağmaladılar. Tarihi eserlerimizi müzelerine taşıdılar. Camilerimizdeki çiniye kadar söküp çaldılar. Bize koyun dediler, siz çalışın, çabalayın, kölesiniz, asıl olan bizleriz dediler. Aradan 100 yıl geçti. 1000 yıl dünyaya hüküm etmiş bir Medeniyetin çocukları uyanıyor şimdi.

Tarihe, ecdada, sahip çıkmak için EVET!
Dilimize, kültürümüze sahip çıkmak için EVET!
İnancımıza sahip çıkmak için EVET!
Çalışıp ürettiğimiz emeğimize sahip çıkmak için EVET!
Yeraltı ve yer üstü kaynaklarımız bizimdir, demek için EVET!
Yapılan her zulmün hesabını sormak için EVET!
100 yıl süren derin uykudan uyanmak için EVET!
Yeniden dünyanın hükümdarı olmak için EVET!
Dünya mazlumlarına ses, sofralarına aş, hastalıklarına derman olmak için EVET!
Medeniyetimizle insanlığa örnek olmak için EVET!
EVET. EVET. EVET.
Ülkemiz üzerinde oynan oyunları artık görelim.
Mayıs 2013 te Türkiye artık yükselmesi önlenemez bir duruma geldi. Haçlılar Sultan Abdülhamit' e yaptıklarını Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saldırmaya başladılar. Ama Türkiye artık eski Türkiye değil kursaklarında kalacak inşaallah. (23 Mart 2017)
./. Devam edecek

Salih GÜNEŞTEKİN
(Makina mühendisi)
GAP.Yat.Plat.Y.K.Üyesi
msgunestekin@gmail.com